Портал Мистера Арендоff

Баннер

Региональные новости

Конференция 6-7 октября в Киеве «Реальный Маркетинг в Сфере

        Выставочная и ивент компания «Inter Expo» в рамках 7-й Международной выставки украинской ... Подробнее

1-3 октября в Киеве V Международная выставка недвижимости в

1-3 октября в Киеве откроется 5-я Международная выставка недвижимости «ЯРМАРКА НЕДВИЖИМОСТИ»   1-3 октября в ... Подробнее

Харьков Палас Премьер Отель - Новый Год в Нью-Йорке! 2016

Новый Год в Нью-Йорке! Заснеженные улицы Манхэттена, миллионы гирлянд, праздничная елка возле Рокфеллеровского центра, ... Подробнее

Харьков Палас Премьер Отель - специальное осеннее предложен

Новый взгляд на организацию Ваших мероприятий! Мы предлагаем Вам по-новому взглянуть на процесс ... Подробнее

Аренда офиса – путь к успеху

 Сниму офис – или как стать лидером новичку  Снять офис в Киеве сегодня ... Подробнее

26-28 марта 2015. IV Международная выставка недвижимости в

26-28 марта в Киеве откроется IV  «ЯРМАРКА НЕДВИЖИМОСТИ»   Более 80 компаний из Европы, СШ... Подробнее

Бизнес-ланчи в ресторане Pacific Spoon

Приглашаем Вас на бизнес-ланчи в ресторан Pacific Spoon! Только здесь: разнообразные, сытные и ... Подробнее

Итоги осенней выставки «Ярмарка Недвижимости 2014» в Киеве

Итоги осенней выставки «Ярмарка Недвижимости», которая проходила в Киевском Дворце Спорта 5-7 ноября 20... Подробнее

Еще в категории: Региональные новости

Статьи

Что делать человеку, на которого мошенническим путем был

Рrostobank.ua выяснил, что делать человеку, на которого мошенническим путем был оформлен ... Подробнее

Еще в категории: Статьи

Это интересно

Качественно ли построен ваш дом?

Если ваш долгожданный дом построили - это еще не повод радоваться. К ... Подробнее

Еще в категории: Это интересно

Главная Статьи Перепланування квартири - справа НЕ особиста
Перепланування квартири - справа НЕ особиста Печать
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Щоб оформити житло на власний смак, доведеться зібрати стоси дозволів

 

Майже кожен сучасний ремонт житла тягне за собою хоча б мінімальне втручання у план приміщення. Та навіть незначна зміна площі або конфігурації квартири вимагає відповідних дозволів низки установ. Ігнорування законів і правил перепланування може загрожувати не лише адміністративним, а й кримінальним покаранням.

Незнання не звільняє від відповідальності

Якщо колись ремонт у квартирі найчастіше зводився до вибору шпалер і відтінку фарби, то нині смаки власників куди амбітніші. Зазвичай переплановують квартири у старих багатоповерхівках, де площу розбито не дуже раціонально. Перебудови роблять з метою збільшення житлової площі, для зручності чи просто, щоб мати креативне помешкання. Проте охочим надати своїй квартирі інше обличчя належить пройти нелегкий і доволі тривалий шлях. Рухатися до мети доведеться не просто колами, а цілими спіралями. Врегулювання усіх процедурних питань може потребувати від 6 до 25 місяців, а також завидного терпіння власника квартири, міцних нервів і солідної суми грошей.

 

Зазвичай господарі оминають усі ці перешкоди і переплановують житло підпільно. Та якщо про зміни параметрів квартири не повідомити відповідні органи (зокрема Бюро технічної інвентаризації), на власника чекатимуть проблеми. Незаконно переплановане помешкання неможливо продати, подарувати, використати як заставу. Крім того, можливі й серйозніші наслідки, приміром, тріщини в сусідніх квартирах чи порушення комунікацій. А ще самостійне перепланування може пошкодити опорні конструкції самого будинку. В липні 2003 року внаслідок перебудови кількох квартир впала частина фасадної стіни та кілька міжповерхових перекриттів житлового будинку на вулиці Червоноармійській, 37. Згідно з українським законодавством, відповідальність за шкоду, завдану сусідам, несе власник квартири та будівельна організація, що здійснювала перепланування без погодженої в установленому порядку проектної документації.

 

На практиці процес перепланування квартир дуже ускладнений. Лише самих дозволів з різних установ до початку будівельних робіт назбирається чималенький стіс.

 

Більше пощастило власникам квартир у нових багатоповерхівках. Тут найчастіше передбачено "вільне планування". Воно полягає у створенні єдиного простору приміщення (без встановлення перегородок) за винятком санвузла та кухні, до яких підведено інженерні комунікації (вода, газ). Це дає можливість власникові самостійно формувати внутрішній простір житла.

Фінішна крива

Для отримання дозволу на виготовлення проектної документації потрібно написати відповідну заяву на ім'я голови районної державної адміністрації та додати до неї такі документи: копія з плану домоволодіння, завірена житлово-експлуатаційною організацією чи іншим власником будинку; погодження житлово-експлуатаційної організації на виконання будівельних робіт; документи, що засвідчують право власності на приміщення, та кількість мешканців (зареєстрованих); додаткові матеріали, які дають уявлення про об'єкт будівництва (фотографії, креслення); в деяких випадках - письмова згода мешканців будинку. Щоб не повертатися до адміністрації по кілька разів, радимо попередньо уточнити перелік документів у цій установі.

 

За умови позитивних висновків комісії райдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури надається лист-погодження. І лише на підставі листа чи розпорядження людина може замовити проектну документацію. Уже готові документи теж доведеться погоджувати в кількох інстанціях, зокрема в санепідемстанції, районному органі пожежного нагляду, комунальних службах міста і району ("Київгаз", "Київводоканал", "Київенерго"). Але це ще далеко не все. Погоджену проектну документацію замовник надає районній державній адміністрації разом із заявою про надання дозволу на виконання будівельних робіт. Проектну документацію попередньо розглядає відділ містобудування та архітектури і виносить на чергове засідання міжвідомчої комісії з питань будівництва та реконструкції.

 

У разі позитивних висновків міжвідомчої комісії замовник повинен надати ще один документ: нотаріально засвідчене зобов'язання про відшкодування шкоди, що можлива внаслідок здійснення будівельних та інших робіт.

 

За наявності повного пакету узгоджених документів відповідний орган адміністрації району готує проект розпорядження на затвердження проектної документації та початок виконання будівельних робіт.

 

На підставі розпорядження райдержадміністрації замовник отримує ордер у Головному управлінні контролю за благоустроєм міста.

 

Після завершення робіт, якщо немає спірних питань з приводу заподіяння шкоди внаслідок планування чи будівництва, а також порушень проекту, районна комісія, яку створюють з представників зацікавлених служб району, складає акт про готовність об'єкта до експлуатації. Акт комісії має бути затверджений розпорядженням адміністрації.

 

На його підставі Київське міське бюро технічної інвентаризації вносить зміни до поверхового плану будинку і технічного паспорта квартири.

Звісно, можна піти й простішими шляхами. Наприклад, узаконити перепланування постфактум. Але одразу розчаруємо - відвідувати доведеться ті самі інстанції. До того ж, деякі чиновники можуть скористатися вашим становищем і попросити доплати за послуги.

Якщо гроші для вас - не проблема, є варіант пришвидшеного збирання завізованих документів. Для цього досить буде звернутися до спеціалізованих приватних фірм, які за певну суму (8-20 тисяч гривень) візьмуть на себе всі проблеми. Готовий пакет потрібних паперів клієнтові обіцяють вручити за 1-2 місяці.

Ціна питання

Про власний досвід перепланування "Хрещатику" розказала пенсіонерка Лідія Щербина: "Моя родина придбала квартиру в столиці кілька років тому. Планування квартири було невдалим, як у багатьох "хрущовках": дві невеликі кімнати і товстий простінок між кухнею та однією з кімнат. До того ж, стіна забирала чимало простору, якого й без того обмаль у таких помешканнях. Ми вирішили прибрати простінок, адже в цьому випадку жодної проблеми з конструкцією будинку не виникало. Вирішили перед демонтажем стіни взяти офіційний дозвіл на перепланування та оформити новий техпаспорт на квартиру. Проте з'ясувалося, що офіційно весь "ланцюжок" коштує 500 доларів США, потребує збирання багатьох документів (я тоді ще працювала, а щоб обходити всі ці установи, треба брати щонайменше позачергову відпустку чи звільнятися з роботи). Ми просто прибрали простінок, як це зробила більшість мешканців нашого будинку. А потім таки узгодили питання: це зайняло приблизно місяць і коштувало 2 тисячі доларів США. Офіційно це зробити майже нереально".

 

Начальник Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Сергій Целовальник зазначив: "Практика перепланування квартир у столиці доволі поширена як серед мешканців, що роблять ремонти, так і серед підприємців, котрі переплановують нежитлові приміщення на перших поверхах багатоквартирних будинків. Для законного виконання перепланування потрібно оформити дозвільну документацію на її проведення. Документи в нашому управлінні готують безплатно".

 

Офіційна вартість оформлення потрібних паперів у Київському міському бюро технічної інвентаризації - 200 гривень. "БТІ не займається так званим узаконенням уже перепланованих квартир. Тому вартість інших робіт, пов'язаних з таким оформленням, нам невідома",- наголошує начальник бюро Василь Сенчук.

 

В одному з ЖЕКів Голосіївського району нам повідомили: "У процесі збирання документів для перепланування квартири наша організація практично не задіяна. Вже після виконання будівельних робіт ми приймаємо квартиру на баланс у її новому вигляді. Ця процедура для власника безплатна".

Судячи зі сказаного, дві тисячі доларів аж ніяк не складається. У чиїх кишенях осідає решта грошей - питання таке ж заплутане, як і сам процес перепланування.


Источник: www.kreschatic.kiev.ua/ - 25.02.2011
 

Информеры


По вопросам размещения на сайте

Сложности при размещении (на сайте!)?
Пишите.

 • Прежде чем отправлять письмо,
  ознакомьтесь, пожалуйста,
  с правилами сайта (ниже)Инна

 

E-mail: Включите Javascript
www.arendoff.com.uaE

Новости сайта

 • [21.01.2011 23:11] Новая услуга "ТОП-3". Продвигайте свою позицию!
 • [08.12.2009 23:11] Интерактивная карта работает!
 • [25.10.2009 00:00] Переехали на новый отличный хостинг.
 • [04.04.2009 11:21] Мультизагрузка фотографий. Очень удобно!
 • [01.04.2009 11:21] Регистрируйтесь проще! Разработан простой пошаговый механизм.
 • [25.03.2009 11:21] Перешли на Яндекс карты. Супер!
 • [17.02.2009 7:32] Ура! Мы запустились.

Ознакомьтесь, пожалуйста, прежде чем отправлять письмо

NB: Сайт arendoff.com.ua - НЕ агентство!

 • НЕ дает юридические справки
 • НЕ помогает в решении конфликтных ситуаций
 • НЕ занимается:
  сдачей в аренду недвижимости или чего-либо
  подбором, поиском: квартир, офисов, складов, магазинов, etc...
 • НЕ несет ответственности за содержание объявлений

Все контактные данные есть на страницах объектов - обращайтесь к авторам объявлений.


Дорогие АВТОРЫ ОБЪЯВЛЕНИЙ!

Всем "участникам" сайта arendoff.com.ua необходимо соблюдать 3 главных правила:

 • Размещать лоты только в соответствующих категориях
 • "Поля" - телефоны, адреса сайта, мэйлы или другие данные размещать корректно, т.е. в "поле", которое соответствует данному "символу".
  Особенно важно НЕ ДУБЛИРОВАТЬ в полях информацию.
 • Не создавать "клонов"

Несоблюдение этих правил может стать причиной закрытия лотов, удалению объекты или полному бану пользователя.


 

Уважаемые много-много-численные Господа-Партнеры, желающие выкупить все свободные места на сайте, мы Вам искренне признательны за заботу о нашем финансовом благосостоянии!

НО просим Вас обратить внимание на один важный аспект: наш сайт БЕСПЛАТНЫЙ как для пользователей, так и для рекламодателей! Платные только баннеры и услуга ТОП-3


Уважаемые Господа - партнеры, предлагающие"размещение баннерной рекламы и контекстных объявлений" - Вы и так уже "запачкали" множество отличных сайтов - Мы НЕ присоединяемся к этой системе!

 
 
 

Благодарим за понимание!